Teatr po remoncie? – odwiedź już dziś

Serwisy Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider
Arrow
Arrow
Slider

Teatr po remoncie? – odwiedź już dziś

  • Kultura i sztuka
Ulica
Sienkiewicza
Numer domu/lokalu
32,
Kod pocztowyFormat NN-NNN
25-507,
Miejscowość
Kielce
Teatr po remoncie? – odwiedź już dziś
15:00 - 17:00

Zapraszamy widzów i wszystkich zainteresowanych kielecką sceną dramatyczną do zwiedzania jej 140-letniej siedziby, przy Sienkiewicza 32.

Być może to ostatnia okazja, by zwiedzić siedzibę jednego z najstarszych teatrów w Polsce, w jej niemal niezmienionej postaci!

Spacer po teatrze będzie miał wyjątkowy charakter. Pokażemy miejsca, na co dzień, niedostępne dla zwiedzających i zabierzemy Państwa w podróż w czasie. Podczas wycieczki, za sprawą wizualizacji przygotowanych przez warszawską firmę projektową WXCA, będzie można zobaczyć, jak Teatr im. Stefana Żeromskiego będzie wyglądał za kilka lat, po gruntownej modernizacji i przebudowie.

Wyprawę w przeszłość zapewni wystawa, zorganizowana dzięki uprzejmości portalu Kielce na przestrzeni lat – zaprezentujemy niepublikowane wcześniej, unikatowe zdjęcia z prywatnych zbiorów kielczan przedstawiające główną ulicę stolicy województwa oraz wnętrza teatru.

Niedługo, na czas remontu, scena przeniesie się do tymczasowej siedziby w Wojewódzkim Domu KulturyPoprawa stanu technicznego budynku, wyróżniającego się na obszarze Śródmieścia Kielc, zapewni ochronę i utrzymanie w dobrym stanie jednej z atrakcji turystycznych regionu. Modernizacja obiektu zostanie przeprowadzona z poszanowaniem jego walorów zabytkowych. Przedsięwzięcie służy kultywowaniu lokalnych i pozalokalnych tradycji, zachowaniu regionalnego i narodowego dziedzictwa kulturowego.

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
telefon kontaktowy: 41 344 60 48

Udostępnij

Logotypy

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.