Warsztaty statystyczne i nie tylko ...

Serwisy Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider
Arrow
Arrow
Slider

Warsztaty statystyczne i nie tylko ...

  • Edukacja i rozwój
Ulica
Oławska
Numer domu/lokalu
31,
Kod pocztowyFormat NN-NNN
50-950,
Miejscowość
Wrocław
Warsztaty statystyczne i nie tylko ...
10:00 - 11:30

Czy duże pieniądze dla Polski z Unii Europejskiej już były? - wykład otwarty na temat przyszłego budżetu unijnego, poprowadzony przez pracownika Dolnośląskiego Ośrodka Badań Regionalnych, eksperta sieci Team Europe – dr Leszka Cybulskiego.

12:00 - 13:30

Warsztaty pt.: Zasoby informacyjne statystyki publicznej. Wykorzystanie BDL na potrzeby realizacji projektów. Informacje na temat rezultatów projektu. Otwarte dane – dostęp, standard, edukacja (API do BDL i moduł analityczny w języku programowania R).

Zajęcia przygotowane zostały z myślą o przedsiębiorcach, studentach, doktorantach, uczniach szkół ponadgimnazjalnych oraz o wszystkich tych osobach, które korzystają z danych w celu przygotowania wniosku projektowego. Uczestnikom przedstawiony zostanie zakres informacyjny Banku Danych Lokalnych (BDL). Szczegółowo omówione zostaną metody prezentacji informacji, poziomy dostępności danych, a także sposoby wyszukiwania pożądanych haseł. Informacje z zakresu wyboru danych statystycznych z bazy zostaną poszerzone o umiejętności pozyskania dodatkowych wyjaśnień, w tym uwag dotyczących metod prowadzenia poszczególnych badań, dzięki którym cyfry staną się wartościową informacją. W trakcie szkolenia uczestnicy będą mieli możliwość samodzielnego tworzenia zestawień tabelarycznych – prostych i złożonych.

11:30 - 13:30

Co pół godziny będą odbywały się pokazy filmu powstałego z okazji 100-lecia Głównego Urzędu Statystycznego pt.: „100 lat – jest o czym mówić”; prezentacja wydawnictw i stron internetowych Głównego Urzędu Statystycznego i Urzędu Statystycznego we Wrocławiu; prezentacja praktycznego wykorzystania nowych produktów informatycznych, służących do tworzenia zestawień tabelarycznych i graficznej prezentacji danych statystycznych.

10:00 - 14:00

W czasie trwania Dnia Otwartego Funduszy Europejskich zostanie uruchomiony Punkt Informacyjny, w którym będzie można się zapoznać z aktualną ofertą wydawniczą Urzędu Statystycznego we Wrocławiu.

Urząd Statystyczny we Wrocławiu
m.wozniakiewicz@stat.gov.pl

Udostępnij

Logotypy

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.