Wycieczka po laboratoriach nowego kompleksu badawczego Politechniki Wrocławskiej - GEO-3EM

Serwisy Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider
Arrow
Arrow
Slider

Wycieczka po laboratoriach nowego kompleksu badawczego Politechniki Wrocławskiej - GEO-3EM

  • Edukacja i rozwój
Ulica
Na Grobli
Numer domu/lokalu
13,
Kod pocztowyFormat NN-NNN
50-421,
Miejscowość
Wrocław
W Kompleksie GEO-3EM znajduje się dwanaście laboratoriów wyposażonych w nowoczesną aparaturę o wartości 72 mln zł
11:00 - 14:30

Zwiedzanie kompleksu Geo-3EM Politechniki Wrocławskiej to unikatowa okazja, by odwiedzić wyjątkowe na skalę europejską centrum badań i transferu technologii.

Wartość najnowszej inwestycji uczelni to ponad 100 mln zł, z czego aż 72 mln przeznaczonych zostało na specjalistyczną aparaturę. Zobaczyć ją będzie można m.in. w laboratoriach pięciu wydziałów, które zostaną otwarte dla zwiedzających, będą to:

- Laboratorium Badań Nano i Mikrostruktur Materiałów Kompozytowych i Konstrukcji Inżynierskich, gdzie odbywa się m.in. badanie próbek materiałów budowlanych, ich składu i wyglądu, łącznie ze strukturą. Badania te służyć mogą do określenia jakości, trwałości czy sprawdzenia uszkodzeń wewnętrznych np. betony czy asfaltu.

- Laboratorium Czujników dla Inteligentnych Obiektów oraz Systemów Przesyłania Danych, gdzie badane są urządzenia, służące np. w medycynie - do monitorowania stanu pacjenta czy w kopalniach – do wykrywania metanu.

- Akredytowane Laboratorium Transportu Taśmowego, w którym zobaczymy trzy unikatowe duże, stanowiska badawcze (w tym jedno całkowicie autorskie, stworzone przez naukowców z Politechniki Wrocławskiej), związane z badaniem trwałości taśmociągów górniczych, gdzie sprawdzana jest ich wytrzymałość.

- Laboratorium Procesów Hydrometalurgicznych, w którym opracowywane są nowe technologie otrzymywania metali  z rud i procesy ich recyklingu, np. magnesów neodymowych z naszych starych komputerów.

- Laboratorium Dynamiki i Bezpieczeństwa Pojazdów, w którym najciekawszym elementem jest symulator samochodu. Jest to kabina ciężarówki wraz z otoczeniem (ekran, na którym wyświetlany jest film imitujący drogę), służąca do badania szczegółowego reakcji kierowców na zdarzenia drogowe.

O wszystkich powyższych laboratoriach opowiedzą gościom Dni Otwartych naukowcy Politechniki Wrocławskiej, na co dzień prowadzący badania w nowym kompleksie Geo 3-EM.

Preferowany wiek zwiedzających: powyżej 12 r.ż.

Zwiedzanie laboratoriów: wejście co godzinę!

Serdecznie zapraszamy! Zapisy na www.evenea.pl

 

 

 

Politechnika Wrocławska
71 320 40 45

Udostępnij

Logotypy

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.