Zobaczyć wysiłek oczami fizjologa

Serwisy Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Arrow
Arrow
Slider
Arrow
Arrow
Slider

Zobaczyć wysiłek oczami fizjologa

  • Sport
  • Zdrowie
Ulica
Narutowicza
Numer domu/lokalu
17c,
Kod pocztowyFormat NN-NNN
70-240,
Miejscowość
Szczecin
Zobaczyć wysiłek oczami fizjologa
-

Zastosowanie narzędzi nieinwazyjnych do oceny pracy mięśni i płuc w stanie spoczynku i podczas aktywności fizycznej. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu i zapoznania się z technikami stosowanymi w profesjonalnych laboratoriach Fizjologicznych sportu.


W czasie atrakcji uczestnicy będą mieli okazję osobiście przekonać się, jakiego rodzaju testy przechodzą profesjonalni sportowcy. Osoby chętne będą mogły również skorzystać z profesjonalnego sprzętu i dowiedzieć się czegoś więcej na temat interpretacji uzyskanych rezultatów.

Zajęcia dedykowane uczniom szkół ponadgimnazjalnym.

 

Liczba miejsc jest ograniczona. Każda atrakcja pomieści max 5 osób. Konieczna rezerwacja! Zapisy 10 maja w godzinach od 9.00 – 11.00 pod numerem telefonu 91 444 10 76

Osoby zakwalifikowane proszone są o zgłoszenie na 5 minut przed czasem. Wymagany strój sportowy.

 

Wydarzenie prowadzą: dr Robert Nowak, dr Zuzanna Marcinowska, prof. dr hab. Oleksander.

 

10:30 - 11:30

Demonstracja pracy mięśni przy pomoc EMG podczas wysiłku na cykloergometrze z udziałem ochotników.

Uczestnicy tej atrakcji przekonają się, w jaki sposób mierzy się pracę mięśni w czasie treningu u sportowców. Ochotnicy będą mieli okazję nie tylko skorzystać z profesjonalnego sprzętu, ale przekonają się także, w jaki sposób interpretuje się uzyskane rezultaty.

11:30 - 12:00

Możliwość wykonania oceny składu ciała.

Uczestnicy tej atrakcji będą mieli możliwość przeprowadzenia badania pomiaru składu ciała i przekonanie się, w jakim procencie ich ciało złożone jest z wody, tłuszczu i z mięśni. Analiza impedancji bioelektryczne obejmuje również wyliczenia podstawowego zapotrzebowania energetycznego organizmu, co jest przydatną wskazówką przy projektowaniu odpowiedniego rodzaju diet.

Uniwersytet Szczeciński

Udostępnij

Logotypy

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.