Zwiedzanie Beskiego Centrum Dziedzictwa

Serwisy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wyszukiwarka

Zwiedzanie Beskiego Centrum Dziedzictwa

  • Kultura i sztuka
  • Muzea i zabytki
Ulica
Ogrodowa
Numer domu/lokalu
3,
Kod pocztowyFormat NN-NNN
38-524,
Miejscowość
Besko
Zwiedzanie Beskiego Centrum Dziedzictwa
16:00 - 19:00

Przyjdź do Beskiego Centrum Dziedzictwa i zobacz jak funkcjonowała dawna chata. Sprawdź jak nasze babcie robiły masło, jak powstawały tkaniny oraz jak dawniej wyglądała produkcja mąki. Zrób sobie pamiątkowe zdjęcie dzięki „magicznemu lustru”, które przeniesie Cię do dawnych czasów lub poczuj się jak bohater filmu „Wilcze echa” robiąc sobie zdjęcie przy monidle. Na stanowisku „Wehikuł czasu” będziesz mógł dowiedzieć się, gdzie w odległych epokach znajdowały się obszary Beska i okolicy w powiązaniu z charakterystycznymi elementami klimatu, roślinności i zwierząt. Możesz również dotknąć nogi mamuta.

Jeśli jesteś pasjonatem zabytkowych traktorów zachęcamy również do obejrzenia interesującej wystawy starych ciągników rolniczych. Kioski multimedialne ustawione przy zabytkowych traktorach przedstawiają jak wyglądała praca w polu danego ciągnika oraz szczegółowe dane techniczne.

Beskie Centrum Dziedzictwa to żywa lekcja historii. Serdecznie zapraszamy!

Wstęp wolny!

Gmina Besko
134601292

Udostępnij

poziom kolor rgb PG

Portal współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Pomoc Techniczna 2014-2020.